Piękno ukryte w mozaice

Niektóre trendy związane z rynkiem nieruchomości utrzymują się przez lata, inne stanowią przebój jednego sezonu, a potem ulatniają się i zanikają. Przykładem może być mozaika, z powodzeniem stosowana w różnych stylach budownictwa i dekoracji wnętrz. Obecnie w Lublinie wykorzystuje się ją dość często mimo faktu, że nie została przypisana do żadnego konkretnego stylu wystroju lub architektury.

7889843200_1bb03f551b_mUżycie mozaiki pozwala ubarwić wnętrze bądź zewnętrze budynku. Dostępne są różne gotowe wzory od razu do zastosowania, można także wykonać je samemu przy odrobinie wyobraźni i oczywiście posiadaniu materiałów. Dzięki wykorzystaniu np. fragmentów zbitych szklanych bądź porcelanowych naczyń można stworzyć atrakcyjne wzory mozaikowe, o dowolnych rozmiarach (zakup odpowiednich czasami nie byłby możliwy). Gotowe mozaiki stosuje się na przykład jako blaty mebli, również we wnętrzach, przez co pomieszczenia nabierają egzotycznego charakteru. Użyte na zewnątrz, charakteryzują się dużą wytrzymałością na wpływ warunków atmosferycznych i długotrwałą barwą.

Popularność tego rodzaju rozwiązań wynika z mody na egzotyczne, śródziemnomorskie wzornictwo, które w naszych realiach okazuje się całkiem odpowiednie. Mozaiki są modne i chętnie wykorzystywane, jednak nigdy nie stały się trendem powtarzanym aż do znudzenia w wielu różnych zastosowaniach. Zapewnia im to świeżość i atrakcyjność, dlatego też nowocześni projektanci budynków i wnętrz chętnie sięgają po mozaikowe detale, chcąc ożywić i unowocześnić jakąś część swojego projektu.

Żródła: www.mozaika-sklep.pl

Komentowanie jest wyłączone.